HAKKIMIZDA

"Gençler hayal etsinler, hayal çok güzel bir şeydir. Gerçekleştirilebilir olan hayaller kursunlar. Onları gerçekleştirmek için çalışsınlar. O hayaller gerçekleştikçe daha da büyür. En önemlisi, dürüst ve çalışkan olsunlar. Mesele bu."Zeki Yurtbay

Yurtbay Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

zekiyurtbay-637629014945775444..jpg

Yurtbay Şirketler Grubu, Zeki Yurtbay tarafından 1951 yılında “Sadece en iyisi” amacıyla kurulduğu günden bugüne uzanan yolculuğunda elde ettiği başarılarla Türkiye’nin sembolü hâline gelmiştir. Zeki Yurtbay’ın, “Ya en iyisini yapacaksın ya da hiç yapmayacaksın.” Sözünü kendisine vizyon edinen Yurtbay Seramik; yaşam alanlarına renk katan, dünyaca tanınan bir marka olmak misyonuyla estetik ve doğaya saygılı çözümler üretmeye, sektöre artı değer katmaya ve marka imajını bir adım daha ileriye taşımaya devam etmektedir.

Yurtbay Seramik olarak bilgiyle, alın teriyle, sıkıntılarla dolu günler ve uykusuz geceler boyunca çalışarak yazdığımız hikâyemizin, yurt çapında ve uluslararası arenada konuşulmasının haklı gururunu yaşamaktayız.

“Hayal et, daha iyisi için çalış, kaliteni dünya paylaşsın.”

Güzel sanatlar ve tasarımın teşviki, ilgili mesleklerin gelişmesi, katılımcıların rekabet gücü kazanmalarına uygun ortamın sağlanması, seramik sektörü alanında tasarımın öneminin vurgulanması, genç tasarımcıların desteklenmesi ve seramik sektörüne teşvik edilmesi amacıyla başlatılan ve yıllardır artan bir ilgiyle devam eden “Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”, gençlerin daha önce yapılmamışı deneyerek hayallerine ulaşmalarında onlara eşlik ediyor.

Her hayal anlamlı olduğu kadar her düşünce de bir o kadar önemlidir. Yurtbay’a heyecan ve dinamizm katan kurucumuz Sayın Zeki Yurtbay’ın adını taşıyan bu anlamlı yarışma sayesinde gençlerin hayallerini yaşayıp düşünceleriyle gelişimimizi devam ettiriyoruz.

Her tema hayatın bir parçasını ve doğanın yansımasını taşır.

Her sene farklı tema altında düzenlenen “Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri” gençlerin doğadan, hayattan esinlendikleri yansımaları eşsiz tasarımlara dönüştürmelerine yardımcı olmakla birlikte onlara başarmanın verdiği öz güveni ve istedikleri takdirde her şeyi en iyi şekilde yapabileceklerini hatırlatmaktadır.

Akademisyenlerle birlikte sektörün profesyonellerinin jüri olarak ağırlandığı yarışmada katılımcı gençlerin tasarımları büyük bir titizlikle incelenerek değerlendirilmektedir. Çünkü her tasarım değerli bir düşüncenin ürünüdür, emeğidir.

Kurucumuz Sayın Zeki Yurtbay’ın emeğe duyduğu saygı ve geleceği değiştirecek olan gençlere olan güveniyle başlayan “Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”, ekosisteme yeni sanatçılar kazandırmaya, sektöre birbirinden eşsiz tasarımlar katmaya ve gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine öncülük etmeye devam edecektir.