Atilla KUZU

Atilla Kuzu, 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, İç Mimarlık Anasanat Dalı’ndan 1987’de mezun oldu. Redesign şirketinin 5 ortağından biriydi. 1994 yılında Levent Çırpıcı ile birlikte ZOOM TPU (Tasarım Proje Uygulama) firmasını kurdu. Büyük mağaza ve butik tasarımları üzerinde ağırlıklı olarak çalıştı.

1999 yılında Japonya’nın Asahikawa kentinde düzenlenen “Design with Love Love with Wood” sloganlı IFDA’nın ahşap mobilya tasarımı üzerine düzenlemiş olan yarışmada 44 ülkeden 757 tasarımcı arasında “Taklamakan” isimli oturma tasarımıyla finale kaldı.

IFDA’nın 3 yılda bir düzenlediği ahşap mobilya tasarımı yarışmasında (2002) 46 ülkeden 820 katılımcı arasında “Barringer” adlı sehpa tasarımıyla 30 tasarımcı arasına seçildi ve Japonya’da üretilmeye başlandı. Atilla Kuzu, halen büyük mağaza, ofis, hastane, poliklinik ve otel projeleri üzerine çalışmaktadır.

2009 yılında ortağı Levent Çırpıcı’yla iç mimari tasarımını yaptıkları Acıbadem Maslak Hastanesi’yle WAF’ta(World Architectural Festival) “iç mimari tasarım” kategorisinde 16 finalist arasında yer aldı. Barringer’ın ardından 2010 yılında CONDE HOUSE firması için, üretici firmanın isteğiyle “ATILLA” ismi verilen 6 üründen oluşan seriyi tasarladı. Uluslararası YAPI İstanbul 2010 fuarında Aspen Yapı Sistemleri firması için tasarladığı standla “Amacına uygun tasarlanmış Stand” kategorisinde birinci seçildi.

Halen büyük mağaza,ofis, konferans salonu, hastane, poliklinik, otel projeleri üzerine çalışırken, Türkiye’de Nurus, B&T design, 888 Design firmalarına, Japonya’da CONDE HOUSE firmasına mobilya tasarımları verirken İNTEMA için mutfak tasarımı çalışmalarını sürdürmektedir.

Halen hastane içmimarisi üzerine birçok projeye ortağı Levent Çırpıcı ile birlikte imza atan Atilla Kuzu 2009 da Acıbadem Maslak, 2011 yılında da LIV Ulus projeleri ile WAF ( Dünya mimarlık festivalinde) İnterior fitout, Health ve Commercial kategorilerinde finale kalmıştır.