Fırat Neziroğlu

Fırat Neziroğlu izmir’de doğdu!.. 

Londra, İstanbul, Münih, Paris’te “kumaş koleksiyonları” Incheon, Washington, Hawai, New York, Kitakyoshu, Shangai, Tenjin, Bhonburi, Newdeli, Venedik, Buenos Aires, Como, Roma, Maniago, Singapur,Marakeş, Dubai, Oslo,Mexico City, Paris, Abu Dhabi’de “sanat eserleri” sergilendi.

Norveç Kraliyet Büyükelçiliği himayesinde Oslo`ya, Tayland Kraliçesi Sirikit`in doğum günü kutlamaları nedeniyle, Kraliçenin kendisine özel bir kumaş dokumak üzere Tayland`a, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani`ye bir sanat eseri dokumak üzere Katar`a davet aldı.

Tayland Krallığı tarafından Tayland`ın marka elçisi seçildi. Dünyanın en önemli lif sanatı etkinliği olan Lozan Bienaline davet aldı ve yine dünyanın en önemli müzayedelerinden Chiristie`s`e kapak oldu. 

New York Fashion Week`de her yıl hazır giyim koleksiyonunu tanıtıyor. Her daim, kendi atölyesinde dokumaya devam ediyor; ulusal ve uluslararası yarışmalar için…

Modacılar için... kendi söküğünü görmek için!.. Şimdilerde; Türkiye’de (belki de dünyada?..) ilk kez projelendirilen, sahnede müzik eşliğinde dokuma performansları* sergiliyor... Yoga ile tanıştığı günden bu yana insan, his, beden, zihin üzerine düşünüyor, uygulamalar yapıyor ve dostlarıyla an`ı paylaşıyor...

Kurduğu ModernDansLAB klasik bale-modern dans topluluğu ile birlikte hayallerini sahne üzerinde gerçekleştiriyor...